Platí premlčacia doba aj pri vydržaní spoluvlastníckeho podielu?

Zodpovedané
18. apr 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Platí premlčacia doba aj pri vydržaní spoluvlastníckeho podielu?

Minulý mesiac sme zistili, že sused si vydržal časť záhrady ešte v roku 2019, ktorú my užívame celú.

Je možné napadnúť toto vydržanie na súde, alebo tu tiež platí lehota troch rokov?

Ďakujem

Dobrý deň,

dĺžka premlčacej lehoty by zrejme závisela od dôvodu neplatnosti.

Ak by boli dané dôvody relatívnej neplatnosti (napr. omyl), vzťahovala by sa na vydržanie premlčacia lehota troch rokov.

Ak by boli dané dôvody absolútnej neplatnosti, tak by sa nemala uplatňovať žiadna premlčacia lehota.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk