Môže sa škôlka pýtať na údaje ohľadom zamestnávateľa a očkovania?

Zodpovedané
18. apr 2024

Dobrý deň,

momentálne sa nám blížia termíny prihlasovania detí do MŠ. Na internete som našla viacero článkov o tom, na aké informácie má MŠ nárok a na aké nie.

Môže sa MŠ v prihláške pýtať na údaje o zamestnávateľovi?

Tým sa nepriamo pýta na pracovný pomer oboch rodičov. Ďalej sa pýtajú na údaje o očkovaní dieťaťa, ktoré by mali byť potvrdené lekárom.
Prikladám screenshot z prihlášky.

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa môjho názoru by sa škôlka nemala pýtať ani na údaje o zamestnaní rodičov a ani na absolvovanie očkovaní.

Ďalšie detaily k tejto téme nájdete na nasledovnej webovej stránke:

https://www.minedu.sk/usmernenie-k-prijimaniu-d... .

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk