Mám nárok na dovolenku za účelom prípravy na štátne skúšky?

Zodpovedané
18. apr 2024

Dobrý deň,

pracujem v súkromnej materskej škole na pozícii učiteľka. Pri nástupe som podpisovala papiere, ktoré sa týkali toho, že do štyroch rokov vyštudujem odbor učiteľky v MŠ. Som v poslednom ročníku vysokej školy a čakajú ma štátne skúšky a obhajoba práce.

Mám nárok na dovolenku za účelom pripravovania sa na tieto povinnosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávateľ môže poskytovať zamestnancovi pracovné voľno a náhradu mzdy v sume jeho priemerného zárobku, najmä ak je predpokladané zvýšenie kvalifikácie v súlade s potrebou zamestnávateľa.

Pracovné voľno poskytne zamestnávateľ okrem iného najmenej v rozsahu 40 dní súhrnne na prípravu a vykonanie všetkých štátnych skúšok alebo dizertačnej skúšky v jednotlivých stupňoch vysokoškolského vzdelávania. 10 dní na vypracovanie a obhajobu záverečnej práce, diplomovej práce alebo dizertačnej práce.

Len upresním, že v tomto prípade nejde o dovolenku. Tú si môžete čerpať pomimo vyššie uvedeného pracovného voľna.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk