Budem musieť splácať úvery po rozvode?

Zodpovedané
18. apr 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Ak po rozvode podpíšem dohodu, v ktorej sa dohodneme o rozdelení majetku a aj úverov (tie sú všetky písané na manžela a aj ich spláca), môže ma banka, prípadne súd kontaktovať a žiadať splatenie týchto úverov, ak ich ex prestane splácať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bude dohoda o rozdelení BSM spĺňať všetky zákonné náležitosti a vy prevezmete záväzok splácať úvery (resp. ich časť), alebo sa za splatenie úverov/ich časti zaručíte, tak v tom prípade by Vás banka/exekútor budú môcť kontaktovať, ak by Váš bývalý manžel prestal úvery splácať.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk