Sú pre 2-ročnú dcérku lepšie barefoot jarné topánky alebo topánky s pevnou podrážkou?

Zodpovedané
20. mar 2023

Dobrý deň,

mám dilemu s výberom topánok pre 2-ročnú dcérku. Doteraz mala topánky poväčšine barefoot, hlavne teda cez zimu. Teraz som jej obula prechodné topánky s pevnejšou podrážkou a dcérka sa vonku neustále potkýnala a padala. Predpokladám, že nezvyk na tu podrážku.

Mám jarné topánky voliť barefoot, alebo obúvať aj pevnejšiu podrážku nech si zvykne?

Nožičky má trošku do X a občas sa mi zdá, že pri stoji naboso ako keby krčila pršteky.

Ďakujem

Dobrý deň,

určite jar a leto sa dajú zohnať za dobrú cenu barefoot topánočky. Ak je dcérka na ne zvyknutá, nevidím dôvod na zmenu.

Problém s nožičkami do X a krčenie prštekov riešiť s fyzioterapeutom. Takto online ja ťažko povedať, kde je presne problém. Možno bude stačiť pár trefných cvikov, ktorými to viete vyregulovať.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322