Je barefoot obuv vhodná pre 6 ročné dieťa, ktoré má vpadnuté členky?

Zodpovedané
8. máj 2022

Dobrý deň,

dcéra bude mať 6 rokov a na preventívnej prehliadke nám odporučili navštíviť ortopéda kvôli vpadnutému členku na ľavej nohe. Mala to už skôr. Lekárka nás pred rokom upokojila, že sa to zvykne upraviť.

Často chodí naboso aj po vonku. Barefoot obuv nosila od malička, ale nie výlučne barefoot. Radi by sme skúsili aj fyzioterapiu.

Poznáte niekoho v Prešove, taký kto nie je proti barefoot?

Poprípade radi by sme prišli aj kúpiť barefoot obuv s poradenstvom.

Ďakujem

Dobrý deň,

v Prešove pôsobí fyzioterapeutka Julka Pramuková, tá je ale aktuálne na materskej. No jej kolegyne v centre Svetielko určite poradia. Odporúčam.

Prípadne v Košiciach máte Fyziopro. Tí sú tiež barefoot naklonení a mám s nimi dobré skúsenosti a sú na nich dobré odporúčania.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322