Aký by mal byť správny nadmerok pri jesennej a zimnej obuvi začínajúceho chodca?

Zodpovedané
15. okt 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Aký by mal byť správny nadmerok pri jesennej a zimnej obuvi začínajúceho chodca?

Dieťa chodí samostatne už 2 mesiace. Dĺžka nohy 12 cm. Momentálne nosí topánky, kde je vnútorná dĺžka 12,5 cm. Bolo mi povedané, že je už ako malá obuv. Nové topánky majú vnútornú dĺžku 13 cm a vidno, že sa dieťaťu chodí zle a chodí ako potápač.

Ďakujem

Dobrý deň,

každé dieťatko je iné. Keď chodí takto krátko, možno ste zvolili obuv s hrubšou podrážkou, ako znesie, ale mu topánočky dobre nesedia.

Nadmerok by mal byť cca 7 - 10 mm.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322