Ako rozoznám dobre sadnúce barefoot topánky?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

máme poradené barefoot alternatívy, ktoré musia bezpodmienečne dobre sedieť na nohe. Aby neboli úzke a ani príliš široké. A to hlavne v päte, päta spevnená.

Podľa rozmerov synovi sedia Froddo topánky. Doma sú odskúšané a vyzerá to, že sedia dobre.

Je niečo, čo môžem odsledovať, aby som si potvrdila, či topánka naozaj dobre sedí na nohe?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to aj trošku o praxi.

Všeobecne platí, že by mal chodiť v barefoot topánkach tak, ako chodí naboso. Tiež by mala topánka sedieť dobre v päte. To zistíte tak, že chytíte pätu topánky a poviete dieťaťu, aby pätu zdvihlo - päta by sa nemala vyzúvať.

Ostatné atribúty musia tiež sedieť. Teda šírka i dĺžka topánočky, aby mal na šírku nadmerok cca 1 mm na každú stranu a tiež na dĺžku cca 8 mm - 10 mm.

Váš pocit je, že mu obuv sedí dobre a dobre sa mu v nich chodí. Tak potom topánočky sú vhodné na jeho nôžky.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322