Aké topánky sú vhodné pre dcérku, ktorá má vpadnuté členky?

Zodpovedané
25. mar 2021

Dobrý deň,

moja dcérka má už skoro 2,5 roka a chodí od 11. mesiacov. Od začiatku má úzku nožičku. Nechodila nikdy za ruky, ani v chodítku. Štvornožkovala, ale len "medvediou chôdzou", čiže zadočkom hore.

Dcérka je veľmi aktívna a od začiatku obúvame bf obuv. Všimla som si, že ma mierne nohy do X a vpadnuté členky. Rozmery sú 15 x 5,8 cm. Nart 10 cm, päta aj členok normálne nie úzke.

Akú obuv máme pre dcérku zvoliť?

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

topánočky tento problém nevyriešia. Samozrejme odporúčame tie, ktoré rešpektujú tvar a rozmery nôžky.

Odporúčam návštevu fyzioterapeuta, ktorý zhodnotí stav a identifikuje problém - ten sa dá zvyčajne vyriešiť pravidelným a trefným cvičením.

Ak by ste volili topánočku, určite by som odporúčala také, ktoré pekne sedia v päte, aby v nich päta nelietala.

Radí sa mi ťažšie, keďže neviem posúdiť úplne tvar chodidla, ale rozmerovo by mohli sedieť https://bosacik.sk/eshop/koel4kids-korkid-nappa... veľ 25 prípadne https://bosacik.sk/eshop/filii-gecko-velours-gl... veľ 24.

Šnúrkový model je výborný v tom, že ich viete podľa potreby utiahnúť a lepšie regulovať ako suchý zips.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322