Ako postupovať, keď 8 mesačné dieťa sa neplazi a ani nesedí?

Zodpovedané
29. máj 2019

Dobrý deň,

dcéra bude mať o týždeň 8 mesiacov a ešte sa neplazí, neštvornožkuje a ani nesedí. Pretočí sa na brucho a aj to poriadne len do jednej strany. Do druhej strany jej to moc nejde. Po pár neúspešných pokusoch mrnčí. Naspäť z brucha na chrbát sa jej to podarilo omylom len párkrát. Otáča sa ako hodiny a ide jej to celkom rýchlo, ale zase len do jednej strany.

Dopredu a ani dozadu sa nepohne. Za hračkou sa naťahuje, ale ak nedočiahne, tak začne mrnčať a potom aj plakať. Ako keby nevie položiť hlavu na podložku v polohe na brušku. stále si ju drzí hore. Keď je už unavená, tak nemá snahu zmeniť polohu.

Na poslednej poradni bolo všetko v poriadku. Chodíme aj na detské plávanie. Ďalšia poradňa až o tri týždne, len už začínam byt nervózna.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

podľa toho čo popisujete, tak Vaše dieťa preferuje jednu stranu viac a to jej môže robiť neskôr problém pri štvornožkovaní alebo sedení.

Preto Vám odporúčam okrem plávania a stimulovania pravej strany aj fyzioterapeutické vyšetrenie s detským fyzioterapeutom.

Odporúčam cvičenie s fyzioterapeutom.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk