Musím odvádzať daň za svoje fotky?

Zodpovedané
19. máj 2024

Dobrý deň,

chcela by som si ako príležitostný zárobok zarobiť aspoň 300 EUR .Čítala som, že až okolo sumy 500 EUR sa má už odvádzať. Posielam Vám podmienky, čo sú tam písané. Je to tam divne písané. Raz je tam 10 000 EUR, potom 200 KČ a 50 000 KČ.

Viete mi to vysvetliť?

Musím odvádzať daň za svoje fotky?

Ďakujem

Dobrý deň,

citujú Vám podmienky platné v Čechách.
Zákon č. 586/1992 Sb. - Zákon České národní rady o daních z příjmů.

V bode 2 - ak by ste presiahli spomínaný príjem (čiastka v EUR sa má prepočítať na CZK) chceli by od Vás mať českú živnosť.

Na Slovensku sa riadite slovenskými zákonmi, ak žijete na Slovensku (ste rezidentom SR) ak by ste dosiahli príjem z Čiech = zahraničný príjem je potrebné vysporiadať v SR podaním Daňového priznania.

S prianím pekného dňa,
Lenka