Má moje trojtýždňové dieťa diastázu?

Zodpovedané
11. mar 2022

Dobrý deň,

dnes som bola u detskej doktorky s trojtýždňovým synom, ktorý je plne dojčený. Nepáči sa jej jeho bruško. Vraj má diastázu, ktorá môže viesť v budúcnosti k problémom v motorike.

Ide naozaj o diastázu?

Mám sa obávať?

Je to bežné u malých detičiek?

Mala by som ísť s ním k fyzioterapeutovi?

Ja som sa ho naozaj snažila dávať každý deň na bruško, ale asi to bolo slabo.

Doktorka mi povedala, aby som mu dávala SAB Simplex. Vraj mu to pomôže. Večer problematickejšie zaspáva.

Ďakujem

Dobrý deň,

diastáza nesúvisí s tým, či dávate alebo nedávate na bruško. Je to niečo, s čím sa bábätko narodí. Takže nič ste nezanedbali a ani nepokazili.

Vyzerá, že bábätko ju má. Je vhodná návšteva fyzioterapeuta, aby stav zhodnotil a prípadne zatejpoval. Krásne sa to upraví. Je to dôležité pre vývoj psychomotoriky, ako Vám Vaša pani doktorka pekne vysvetlila.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas