Ľavé oko ročného syna mierne zabieha do vnútorného kútika. Je to v norme?

Zodpovedané
24. júl 2020

Dobrý deň,

syn má presne rok a ľavé oko mu mierne zabieha do vnútorného kútika. Nie permanentne, ale hlavne pri pohľade doprava alebo na blízky predmet.

Je treba navštíviť oftalmológa, alebo je táto odchýlka ešte v norme?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ide o náhle vzniknutý problém, ktorý doteraz nebol a navyše je iba na 1 očku, tak je vhodné vyšetrenie očným lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas