16 mesačné dieťa ešte nechodí. Máme ísť k neurológovi?

Zodpovedané
21. máj 2021

Dobrý deň,

moje 16 mesačný syn ešte nechodí. Vie stáť sám a aj prejsť popri nábytku. Štvornožkovať začal neskôr a teraz mu to ide krásne. Prejde aj vtedy, keď ho držíme za ruky. To sa snažíme obmedzovať. Prejde aj za jednu ruku, ale v tom prípade je labilnejší.

Náš pediater to s nami nerieši, preto chodíme k fyzioterapeutke. Ja si myslím, že to stačí, ale dostala sa ku mne informácia, že by bola vhodná návšteva neurológa.

Aký je Váš názor?

Mám dieťa objednať k neurológovi?

Syn je inak bystrý, hýbe sa vkuse, nebojí sa. Najradšej sa šplhá hore na posteľ a na stoličky. Starší syn začal chodiť predtým ako mal 18 mesiacov. Tento mladší už urobil aj zopár krokov sám, ale stále si nie je istý. Resp. mu to nejde dobre a už by chcel, preto sa na to hnevá. Teraz to veľmi neskúša, radšej si pýta ruku.

Ďakujem

Dobrý deň,

momentálne rehabilitační tvrdia, že ak dieťa nechodí do 18 mesiacov, ale štvornožkuje a je inak v poriadku, tak to netreba obzvlášť riešiť.

Nás na škole učili, že ak dieťa po 15. mesiaci nechodí, tak je vhodné neurologické vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas