Oplatí sa investovať do Babystyle Oyster Zero Gravity?

Zodpovedané
23. aug 2022

Ahoj,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikov...

Môj favorit bol Peg-Pérego Selfie.

Nakoľko chcem kočík využiť aj cez zimu, tak po Tvojich radách som hľadala ďalej.

Našla som:

Ktorý z týchto modelov odporúčaš a máš s ním skúsenosti?

Oplatí sa radšej investovať do Babystyle Oyster Zero Gravity?

Ďakujem

Ahoj,

kočíky Babystyle Oyster Zero Gravity a Easywalker Jackey sú si veľmi podobné. Majú podobné funkce a vlastnosti. Gravity má o čosi dlhšiu striešku s ventilačným okienkom, ktorý zároveň môže plniť funkciu náhľadového okienka. Takú u Jackey nenájdeš. Môžeš si o ňom prečítať moju podrobnú recenziu, ktorú som nedávno napísala.

Materiálom kolies z tvrdenej gumy a ich dvojitým odpružením sú tiež totožné. Taktiež výškou (104 cm) rodičovskej fixnej rukoväte. Skladanie a rozmery po zložení majú skoro rovnaké a ani váhou sa od seba veľmi neodlišujú.

Mierny sneh prejdú, ale takú čerstvú nádielku neupraveného 20 - 30 cm snehu neprejdú. Prejsť takouto snehovou nádielkou majú problém kočíky, ktoré majú aj oveľa väčšie kolesá.

Či máš do Gravity toľko investovať a či sa Ti to oplatí - odpoveď na túto otázku si musíš položiť sama. Záleží len na tom, koľko si ochotná do kočíka investovať.

Viem však povedať, že bude určite po čase populárny a obľúbený, tak ako jeho predchodca Babystyle Oyster Zero.

Oproti nim Inglesina Maior a Avova City Ranger majú o čosi menšie kolesá. Navyše Maior ich má z Eva peny. Takéto kolesá nie sú také odolné, pretože sa do nich vedia zapichovať kamienky a zničiť ich. Sedadlá majú menšie a menej priestranné. Maior má o čosi väčšie kolesá a tvrdšie odpruženie. Pozor aj na jej fixnú výšku rodičovskej rukoväte (107 cm), ktorá sa skôr hodí pre vyšších rodičov. Kvalitou použitých materiálov látok, patria do kategórie lacnejších a menej kvalitných. Svedčia o tom aj hodnotenia od našich MK mamičiek.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally