Ktorý športový kočík sa najviac podobá kočíku Britax B-Motion 4 Plus?

Zodpovedané
30. aug 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík, ktorý sa najviac podobá parametrami kočíku Britax B-Motion 4 Plus. Pokukujem po Britax B-Agile M, resp. Britax B-Agile R.

Aký je v nich rozdiel?

Potrebujem kočík pre vyššie a ťažšie dieťa, pohodlný na spanie, do dedinského terénu, nech to nie je hrkálka, cena do 300 eur.

Momentálne mám Neonato Puro Urban, čiže hľadám presný opak. Možnosť otočenia sedadla by bolo úplne super, no nie je to podmienka.

Ďakujem

Ahoj,

ak hľadáš kočík na neupravený terén dediny, tak sa musíme popozerať inde.

Britax B-Agile M má penové kolesá a tvrdšie odpruženie, preto je vhodný do mesta

Britax B-Agile R má kolesá z tvrdenej gumy a tvrdšie odpruženie, preto je vhodný tiež do mesta. Keby mal lepšie odpruženie je vhodný aj na dedinu.

Priestorom sedadiel sú rovnaké ako Neonato Puro Urban. Jediným rozdielom je, že Puro je korýtko.

Otočné kočíky bývajú menšie a ťažšie. Málokedy vydržia mamičke až do konca kočíkovacieho obdobia.

Veľmi obľúbeným je model Zopa Quest, ktorý má dobre odpružené väčšie kolesá. Nosnosť sedadla má až 22 kg.

Podobným, ale neotočným modelom je Petite&Mars Street+. Môžeš si ho zakúpiť vo verzií s nafukovacími kolesami. Vtedy je v názve spomenuté označenie Air. Je o niečo ťažší a menej spratný po zložení, ale ak ho nebudeš denne skladať, tak Ti bude vyhovovať.

Jeho bratským modelom je Petite&Mars Street+ RWS. Je to vyššia vynovená verzia Street+ pre rok 2022. Jednou z najviditeľnejších zmien sú vylepšené menšie kolesá z tvrdenej gumy, ktoré zvládnu aj menej náročný terén. Defekt s nimi nehrozí, pretože sú tzv. bezúdržbové.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally