Kočík Bababing Raffi - bude 73cm vanička pre februárové bábo dostatočná, a kde sa dá vidieť naživo?

Zodpovedané
4. aug 2020

Ahoj Eli,

po prebrati z kazdeho uhla seriozne zvazujem kupu kombinovaneho kocika Bababing Raffi. Okrem ineho sa mi na nom paci vanicka s moznostou polohovania v pripade refluxu, sportova cast s korytkovym sedenim a polohovanim noziciek, predlzitelna strieska, plus pripojitelnost vajicka Maxi Cosi Pebble Plus - a samozrejme material + dizajn. Jedine, co ma trochu odradza, je dlzka hlbokej vanicky, ktora ma udajne 73cm, co mi pride menej oproti inym modelom, ktore maju 77 - 80 cm. Bábätko by sa malo narodiť zaciatkom februára. Obavam sa, ci takato dlzka vanicky bude dostatocna, kedze min. prve dva mesiace bude iste potrebny aj fusak. Na druhej strane, po 3. mesiaci pojdeme prakticky do leta, je to moje 4. dieťa, vsetky doposial mali uplne priemerne rozmery pri narodeni ( 50 cm, + - 3 kg, teda ziadny extrem).

Vydrzime v hlbokej verzii podla teba do cca polroka - teda do augusta -septembra? Prípadne nevies mi poradiť, kde sa da tento kocik pozriet nazivo v kamennej predajni, nech mam realnejsi pohlad na rozmery?

Dakujem pekne za radu!

Ahoj,

Bababing Raffi je jednoznačne pekný kombinovaný kočík, ktorý málokto má. Určený je jednoznačne do mesta a na nenáročné bežné prechádzky. A na tie sa mi zdá trošku široký. Tiež treba hneď na začiatku povedať, že to vôbec nie je skladný model. Je dosť veľký po zložení. Ak ti tieto veci nevadia a si s nimi ok. Posuňme sa ďalej, lebo inak je to všetko úplne v poriadku.

Bababing Raffi

Čo sa hlbokej vaničky týka, pre februárobé bábo je 73 cm absolútne dostatočné. Naozaj. Kým bude potrebovať fusak, bude ešte malinké, takže ho zmestíš aj do podstatne menšej vaničky. A ako bude rásť a blížiť sa k polroku, fusak aj teplé vrstvy pôjdu dole a miesto bude stále ok (moji malí obríci vydržali v 73,5 cm vaničke do 7,5 mesiaca a to boli májový, takže na konci ešte s fusakom). Skôr športiak bude menší a treba rátať, že vydrží tak možno do dvoch rokov poodlí, potencionálne menej (či viac) podľa veľkosti dieťatka a obdobia.

Čo sa týka prehliadky naživo, skúsila by som napísať predajcom tohto modelu - nie je ich až tak veľa - či ho majú na predajni. Aladdin Hlohovci alebo Babetkovo v Košiciach by ho mohli mať. Ale ako vravím, treba sa radšej informovať vopred. Je tiež šanca, že k videniu nebude. Nie je to mainstream ultra populárny model a také sú často skôr na objednávku.

Ak chceš kuk niečo podobné štýlovo, funkčne - možno pozri aj na Shom Roberto Vering (Elegance). Je fakt podobný, ale trochu ťažší. A vanička je tam 76 centimetrová.

Shom Roberto Verino Elegance

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli