Aký kočík pre 8-mesačné dieťa do náročnejšieho terénu?

Zodpovedané
26. jan 2023

Ahoj,

potrebovala by som poradiť športový kočík pre 8-mesačné dieťa. Musí byť vhodný do náročnejšieho terénu.

Ďalšie požiadavky:

  • odpružený,
  • dobre skladný do kufra auta,
  • jednoduchá manipulácia,
  • jednoduché skladanie a rozkladanie,
  • dostatočne veľký,
  • s možnosťou úplného ľahu a opierkou na nohy,
  • veľká strieška poteší,
  • na počte kolies nezáleží,
  • nepotrebujeme ho na beh a ani iný šport.

Na tento účel máme cyklovozík s viacerými setmi prispôsobenými na jednotlivé športy.

Potrebujeme spoľahlivý, pevný a dobre ovládateľný kočík, s ktorým naozaj dokážeme prejsť aj náročnejší terén a vieme ho pohodlne zložiť a zmestí sa do kufra auta.

Ktorý kočík spĺňa mnou vymenované požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

cyklovozíky nedisponujú úplným ľahom. Sú tak konštruované pre zachovanie správnej ergonómie a prenosu otrasov k chrbtici dieťaťa. To znamená, že ani pri kočíku do terénu nemôžeš očakávať úplný ľah. Čakaj iba skoro úplný ľah. Tieto kočíky tiež nebývajú také skladné v porovnaní s bežným športovým kočíkom. Je to preto, lebo ich konštrukcia býva ťažia a pevnejšia. Musí totiž vydržať a odolať terénnym nerovnostiam.

Kočíky, ktoré sú do náročnejšieho terénu bývajú bežne určené aj na beh a šport. Je pri nich bežné, že opierku nôh je potrebné si dokúpiť a nebýva priamou súčasťou kočíka pri kúpe.

Ku kočíkom, ktoré sú priestorovo s väčším sedadlom a sú určené aj do náročnejšieho terénu patrí Baby Jogger City Elite 2 alebo Baby Jogger Summit X3. Síce má Baby Jogger City Elite 2 v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), ale jeho kolesá a odpruženie sú vhodné do mesta a aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.

Takéto kočíky najčastejšie nájdeš aj u značiek ako je TFK, Thule a spomínaný Baby Jogger či lacnejšie varianty od značky Hauck v podobe modelu Hauck Runner 2.

So štvorkolesových modelov spomeniem X-Lander X-Move, Peg-Pérego GT4 alebo Baby Jogger City Select 2.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally