Aký jednoduchý kočík odporúčaš pre 20-mesačnú dcéru na posledné mesiace kočíkovania?

Zodpovedané
12. jan 2023

Ahoj,

hľadám kočík na posledné kočíkovacie obdobie. Dcéra má 20 mesiacov a 11 kg. Nikdy nemala úplne rada kočíkovanie, takže kočík už skoro nevyťahujeme. Kratšie trasy prejde, dlhšie chodíme autom. Ale zišiel by sa nám ešte kočík na výlety a krátke presuny, prípadne na letnú dovolenku.

Používame Chicco Liteway. ktorý mám veľmi rada. Je po synovi a už je dosť rozheganý.

Moje požiadavky:

  • malý a jednoduchý športový kočík, prípadne golfky,
  • veľmi skladný a ľahký (často chodievame autom alebo vlakom),
  • vyššia nosnosť,
  • nech zvládne aj miernejší terén, povedzme poľnú cestu alebo pláž, teda nie vyslovene mestský typ,
  • nižšia cena a keďže určite nebudeme kupovať nový kočík, tak nejaký typ, ktorého sú plné bazáre,
  • dcéra v kočíku nespáva,
  • vyslovene len na presuny, takže nejaké opierky a polohovanie vôbec neriešim,
  • máme skejt ku kočíku zn. Zopa a ak by sa dal ku kočíku pripojiť, bolo by to skvelé.

Vieš nám poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

pred kúpou kočíka z bazáru si určite nezabudni pozrieť naše video. Nájdeš v ňom tipy, na čo si máš dať pozor.

Z kvalitnejších modelov Ti odporúčam Avova City Ranger. Je to skladný a ľahký, nielen cestovný ale aj mestský kočík, ktorý vďaka väčším kolesám a odpruženiu zvláda prejazd aj nerovnejším terénom.

Podobným o čosi lacnejším modelom je kočík ABC Design Ping Two. Ide o veľmi ľahký a ultra skladný športový kočík cestovného typu, ktorý je vhodný do lietadla, na výlety, do mesta alebo len tak do auta. Má extra polstrované sedadlo s odpruženými penovými kolesami, jednoduchým ovládaním či prístupným košíkom.

Z golfiek odporúčam obľúbené kočíky Maclaren Quest či Peg-Pérego Pliko Mini. Resp. drahší a kvalitnejší model Cybex Libelle.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally