Môžu zmeny na krčku maternice súvisieť so zavedením nehormonálneho telieska?

Zodpovedané
24. apr 2022

Dobrý deň,

som po druhom cisárskom a už ďalšie dieťa neplánujem. Chcem si dať opäť zaviesť teliesko. Mám zmeny na krčku, ktoré sú v sledovaní. Tieto zmeny sa objavili po roku od zavedenia telieska, ktoré som mala v minulosti.

Môžu zmeny na krčku maternice súvisieť so zavedením nehormonálneho telieska?

Ďakujem

Dobrý deň,

zmeny na krčku vôbec nesúvisia so zavedením vnútromaternicového telieska.

Váš nález ale nepoznám, preto sa bližšie vyjadriť neviem. Obvykle ale bunkové zmeny súvisia so zápalom či infekciou HPV.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník