Môže užívanie liekov Duphaston ovplyvniť výsledok tehotenského testu?

Zodpovedané
10. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, či môže užívanie liekov Duphaston ovplyvniť výsledok tehotenského testu?

V marci som si prešla biochemickým tehotenstvom, v apríli som mala menštruáciu od 5.4. - 10.4., 20.4 som bola na kontrole u svojho gynekológa, nasadil mi Duphaston, brala som ho od 20.4. 10 dní, 2 tabletky denne.

Dnes som si robila tehotenský test a je pozitívny, preto ma zaujíma, či môžem byť tehotná alebo či výsledok ovplyvnili tabletky?

Vopred Vám ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

ste tehotná. Duphaston neovplyvňuje výsledky tehotenského testu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník