Je voľnopredajný retinol tiež nebezpečný počas tehotenstva?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

asi som sa zle vyjadrila pri mojej otázke https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Ja používam retinol od firmy medik8 na voľný predaj, je to sérum ktoré obsahuje 0,6 % retinolu. Nie preparáty na lekársky predpis. Dosť som sa vystrašila teda a prestanem používať.

Aj toto je tak nebezpečne počas tehotenstva? 😳

Ďakujem.

Dobrý deň,

čo sa týka konkrétneho preparátu, odporúčam jeho užívanie v prípade plánovania gravidity prekonzultovať s dermatológom. Je ale na mieste opatrnosť pri ich užívaní, aj keď je koncentrácia učinnej látky obsiahnutá v sére nižšia ako pri preparátoch na predpis.

V prípade ďalších otázok z okruhu gynekológie a pôrodníctva ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník