Je v 23. týždni ešte potrebné užívať kyselinu listovú?

Zodpovedané
28. sep 2021

Dobrý deň,

som v 23. týždni a rozmýšľam ohľadom užívania kyseliny listovej.

Mám ešte užívať kyselinu listovú?

Ak áno, v akej dávke?

Ďakujem

Dobrý deň,

je dôležité ju užívať predovšetkým prekoncepčne a hlavne v prvom trimestri, keď sa vyvíja nervová sústava plodu.

Neskôr je však tiež dôležitý pre ďalší správny vývoj bábätka a prispieva ku krvotvorbe.
Pokiaľ užívate tehotenské vitamíny, prečítajte si v príbalovom letáku ich zloženie. S najväčšou pravdepodobnosťou je v nich obsiahnutá. Dávka sa pohybuje medzi 400-800 ug.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník