Ide o zdravé tehotenstvo?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

poslednú menštruáciu som mala 4.1.2023 (trvala 5 dní). Tehotenský test mi prvýkrát vyšiel pozitívny na 27. deň cyklu, čiže 30.1.2023. Bol to Clearblue digitálny. Paličkové boli tiež pozitívne.

Na prvej kontrole som bola 14.2.2023 a doktor videl iba gestačný vak, ktorý veľkosťou zodpovedá 4. týždňu + 1 deň. Ja som však mala byť už v 5. týždni + 6 dní.

Je to vôbec možné, aby išlo o zdravé tehotenstvo?

Vzhľadom na to, že test ukázal pozitivitu dva týždne pred kontrolou a na kontrole mi vyšlo niečo iné. Doktor mi povedal, že to je bežný nález. Teraz mám čakať tri týždne.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

k otehotneniu mohlo dôjsť neskôr ako v období očakávanej ovulácie. Potrebuje to ešte čas, stále to môže byť prosperujúce tehotenstvo.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník