Čo znamená, ak mám krčok maternice inak vytočený?

Zodpovedané
4. jún 2022

Dobrý deň,

vždy som mala krčok maternice smerom nadol. Pred mesiacom som zistila, že krčok je vytočený do strany a neviem nahmatať jeho konček, čo predtým nebol problém.

Čo to môže znamenať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

maternica nie je prikovaná v malej panve. Malé “zmeny polohy” krčka sú možné.

Nerozumiem síce načo si sama vyšetrujete krčok, ale zmena môže byť spôsobená napríklad aj obyčajným upchatím žliazky a vznikom tzv. ovula Nabothi. Tiež pri ochoreniach maternice, krčka, parametrií (väzy ktorými mi je maternica upevnená v malej panve). A iné.

Najskôr však o nič nepôjde.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník