Aká je spoľahlivosť nehormonálneho telieska?

Zodpovedané
20. apr 2022

Dobrý deň,

s partnerom sa snažíme dávať si pozor a zbytočne neriskovať počas plodných dní. Minule ma priateľ nepočúvol a bola som rovno 2 dni pred ovuláciou.

Aká je spoľahlivosť nehormonálneho telieska?

Ďakujem

Dobrý deň,

pozor na posunutú ovuláciu. Nikdy neviete na 100% kedy presne ovulácia nastane.

Čo sa týka spoľahlivosti, uvádza sa v tzv. Pearlovom indexe, ktorý je v rozmedzí 0,8 - 3. Čo znamená, že zo 100 žien otehotnie v rámci jedného roka pri zavedenom vnútromaternicovom teliesku skoro 1 až 3.

Len pre zaujímavosť, pri užívaní hormonálnej antikoncepcie je Pearlov index 0,2 – 1.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník