Mám si pred žiadosťou o hypotéku zrušiť kreditnú kartu?

Zodpovedané
10. apr 2024

Dobrý deň,

chceli by sme si s manželom zobrať hypotéku. Dočítala som sa, že kreditná karta nám môže znížiť to, čo je nám banka ochotná požičať. Kreditnú kartu máme ja a aj manžel ako produkt bez poplatku, aby sme mali účet zadarmo (Tatra banka). Nikdy sme nemali "neskoro zaplatené", obaja máme nastavenú automatickú splátku celej sumy najskôr ako je to možné od momentu, kedy nám ju vydali.

Je pravda, že to takto funguje?

Máme si v tom prípade kreditné karty zrušiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, kreditka Vám znižuje najmä limit na mesačnú splátku hypotéky. Kvôli tomu môže byť pokojne rozdiel aj niekoľko tisíc alebo pár desiatok tisíc EUR na schválenej výške hypotéky. Ak chcete získať maximálnu výšku hypotéky, odporúčam kreditky zrušiť.

Pokojne mi môžete napísať na mail a ja Vám viem prepočítať o koľko Vám tie kreditky znížia limit a zároveň aj to, že koľko maximálne dostanete peňazí na hypotéku v jednotlivých bankách. Môže sa aj stať, že si kreditky rušiť nebudete musieť, lebo aj s nimi dostanete potrebnú výšku hypotéky.

Vo všeobecnosti, ak chcete získať vy alebo iní čitatelia tohto príspevku konkrétne odporúčania, ako mať správne nastavené všetky oblasti osobných financií, pokojne si so mnou dohodnite nezáväznú konzultáciu na 30 minút: https://calendly.com/vojcik-konzultacia/30min.

Ušetríte tak na skrytých poplatkoch, zbavíte sa zbytočných pripoistení, budete si platiť len za to čo reálne potrebujete, aktualizujete si dôchodkové piliere, oslobodíte si sporenia a investície od dane a vysokých poplatkov, ušetríte na vysokých úrokoch, maximalizujete si zhodnotenie pri investovaní, alebo si ochránite peniaze pred infláciou.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk