Mám šancu získať hypotéku, keď mám spotrebný úver?

Zodpovedané
11. jan 2024

Dobrý deň,

mám 24 rokov a mám úver vo výške 7000 EUR. Mesačnú splátku mám 350 EUR. Chcel by som požiadať o hypotéku na bývanie. Hypotéku budem riešiť asi v polovici tohto roku.

Robím na zmluvu, v ktorej mám 1650 EUR v hrubom plus na výplatnej páske je napísané 1500 EUR cestovné. Reálne zarábam okolo 3000 EUR. Robím v zahraničí, ale firma je evidovaná na Slovensku, takže mám aj slovenské odvody. Zmluvu budem mať na dobu neurčitú.

Výška hypotéky by mala byť okolo 80 - 90 000 EUR (hodnota kupovaného bytu). Moje finančné prostriedky budú v tom čase okolo 10 000 EUR.

Dá sa to nejako spojiť dokopy?

Dajú mi samému takú výšku hypotéky?

Ručiť by som chcel kupovaným bytom.

Ďakujem

Dobrý deň,

na výšku hypotéky 90 000 EUR (rátam radšej s väčšou čiastkou) s tým, že by ste mali stále aktuálny úver so splátkou 350 EUR mesačne by ste potrebovali čistý príjem 1750 EUR. Diéty (cestovné alebo stravné náhrady) Vám banky akceptujú individuálne. Jedna ich neakceptuje vôbec (mBank), jedna vo výške 100% (VÚB) a zvyšné od 30 do 50 percent podľa banky.

Ak by sa to podarilo spojiť dokopy a úver by bol celkovo cca 97 000 EUR, tak na to by ste potrebovali čistý príjem približne 1250 EUR mesačne.

Museli by ste však riešiť aj dofinancovanie danej hypotéky. Najlepšie by bolo si určiť, v ktorých všetkých bankách by Vám to ako vedelo vyjsť a z tých, kde vám vyjde dostatočná hypotéka si vybrať tú, ktorá ponúka najlepšie podmienky. P

okojne mi môžete aj napísať na mail detaily k vášmu prípadu a porovnám Vám, kde by sa to dalo riešiť. Niektoré banky vedia schváliť dopredu podmienky aj 6 či 12 mesiacov. Viem sa aj na to pozrieť, či by vám to vedelo vyjsť ak je to niečo pre Vás relevantné.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk