Ako získam 100% kúpnej ceny?

Zodpovedané
11. apr 2024

Dobrý deň,

v blízkej dobe si chcem vziať hypotéku. Kúpna cena domu je 100 000 EUR, dom bol ohodnotený na 135 000 EUR.

Aké mám možnosti na získanie 100% kúpnej ceny?

Pokiaľ mi banka schváli úver iba vo výške 80%, teda 80 000 EUR, tak zvyšných 20 000 EUR našetrených nemám. Vzhľadom na výšku môjho platu netuším, či by som dostala spotrebný úver v takejto výške.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

sú 3 možnosti.

Buď viete dozaložiť nejakú inú nehnuteľnosť (svoju, rodičovskú a podobne), alebo viete dofinancovať hypotéku spotrebným úverom (tam je však vysoká splátka kvôli nízkej splatnosti a vyššiemu úroku), alebo viete hypotéku dofinancovať úverom zo stavebnej sporiteľne. Tam vie byť splatnosť až 20 či 30 rokov, teda je vyššia šanca, že Vám to prejde na základe Vášho príjmu.

Pokojne mi napíšte do mailu Váš vek, čistý mesačný príjem a splátky aktuálnych úverov (ak nejaké máte) a poviem Vám, či a kde by ste vedeli dostať celých 100 000 EUR. Prípadne aj to, či by ste mali nárok aj na 90%-né financovanie na hypotéku.

Vo všeobecnosti, ak chcete získať vy alebo iní čitatelia tohto príspevku konkrétne odporúčania, ako mať správne nastavené všetky oblasti osobných financií, pokojne si so mnou dohodnite nezáväznú konzultáciu na 30 minút: https://calendly.com/vojcik-konzultacia/30min.

Ušetríte tak na skrytých poplatkoch, zbavíte sa zbytočných pripoistení, budete si platiť len za to čo reálne potrebujete, aktualizujete si dôchodkové piliere, oslobodíte si sporenia a investície od dane a vysokých poplatkov, ušetríte na vysokých úrokoch, maximalizujete si zhodnotenie pri investovaní, alebo si ochránite peniaze pred infláciou.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk