Ak by som žiadala o hypotéku po synových 18. narodeninách, bude sa mi na neho odpočítavať životné minimum?

Zodpovedané
16. apr 2024

Dobrý deň,

starší syn bude mať o 10 mesiacov 18 rokov. Je študentom na strednej škole s maturitou.

Ak by som žiadala o hypotéku po jeho 18. narodeninách, bude sa mi na neho odpočítavať životné minimum?

Vie si banka overiť, či je stále študent?

Musím ho uviesť ako svoje dieťa, keď už bude mať 18?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, až pokým bude mať status študenta, tak sa na neho bude odratávať životné minimum. Môže sa teda odratávať až do 26-tky. A samozrejme, musíte si ho uviesť ako dieťa.

Vo všeobecnosti, ak chcete získať vy alebo iní čitatelia tohto príspevku konkrétne odporúčania, ako mať správne nastavené všetky oblasti osobných financií, pokojne si so mnou dohodnite nezáväznú konzultáciu na 30 minút: https://calendly.com/vojcik-konzultacia/30min.

Ušetríte tak na skrytých poplatkoch, zbavíte sa zbytočných pripoistení, budete si platiť len za to čo reálne potrebujete, aktualizujete si dôchodkové piliere, oslobodíte si sporenia a investície od dane a vysokých poplatkov, ušetríte na vysokých úrokoch, maximalizujete si zhodnotenie pri investovaní, alebo si ochránite peniaze pred infláciou.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk